The game is on!
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Propozycje użytkowników

Go down 
3 posters
AutorWiadomość
John H. Watson
Unbeatable Conductor of Light
John H. Watson


Join date : 28/09/2012
Liczba postów : 78

Humor : i don't know

Propozycje użytkowników Empty
PisanieTemat: Propozycje użytkowników   Propozycje użytkowników EmptyCzw Paź 04, 2012 7:56 pm

Temat, który musi być w sumie na każdym forum. Masz jakiś pomysł na urozmaicenie gry, jakieś zmiany? Pisz śmiało!

I oczywiście pierwsza będę ja. Co prawda mniej-więcej zdanie adminów znam, ale chcę jeszcze wiedzieć, co myślą o tym użytkownicy.

Eventy.

Powiedzmy sobie szczerze - te większe, planowane tak dokładnie i w ogóle... są przeważnie kichą. Przynajmniej na początku forum, gdy do eventu zgłosi się 10 osób, byle tylko rozpocząć swoją przygodę eventową. Zrobi się zator. Ludzie odpisują co 3 dni, na sb zaczyna się marudzenie "bo ile można czekać na odpis", ludzie przestają wchodzić do tematu... i dupcia. Taka jest prawda. Takie rzeczy rzadko kiedy wypalają tak, jak chcieli tego mg i admini. A co, jeżeli na ten moment skupimy się na takich krótkich, maksymalnie 2-3 osobowych zdarzeniach?
Przypuśćmy, postać jest świadkiem napadu. Albo ofiarą. Albo w barze zagaduje do niej jakiś tajemniczy mężczyzna, który skrywa jakieś mroczne sekrety. Wiecie, takie mgejowskie wkradanie się do tematu, by użytkownikom ubarwić grę/poprzeszkadzać/zdenerwować (niepotrzebne skreślić). Nie wiem jak wy, ale ja osobiście wręcz błagałam w myślach, by to do mnie przyszedł mg w postaci jakiegoś npc.
Najpierw w ten sposób wciągniemy ludzi w eventy, dopiero potem coś większego. No i główna rzecz - nie wolno skupiać się tylko na postaciach kanonicznych.

Może jakiś detektyw dostanie informację od swego przełożonego, że ma się zająć taką i taką sprawą? Wiecie, smsem. I od razu użytkownik ma się czym zająć, a nie tylko bez celu chodzić po tematach i samemu szukać sobie przyjaciół. W końcu detektywów jest od metra i nie tylko do Sherlocka się zgłaszali. Co za tym idzie, do eventu można dołączyć jakiegoś policjanta/świadka/lekarza. Może ofiarą byłby członek rodziny jakiegoś użytkownika? Albo on sam? Porwanie z żądaniem okupu?

Według mnie chętni mg mogliby również założyć temat z taką "grą na zamówienie". Przypuśćmy, użytkownik chce rozegrać jakąś scenę ze swą matką/córką/kochanką/szefem, i wcale nie ma ochoty pisać "sam ze sobą". Szanse, że znajdzie się chętna osoba na grę 12letnim dzieckiem czy jakimś tam sobie szefem jest naprawdę malutka. Bo szczerze, ludzie wolą sami wymyślać postacie, a nie korzystać z tych już gotowych. Bądź co bądź to jest jedna z największych radości na pbf'ach. Chodzi mi o to, że taki użytkownik mógłby zgłosić się do mg z prośbą, czy to on nie poprowadziłby takiego wątku.
Powrót do góry Go down
Shinwell Jonson

Shinwell Jonson


Join date : 02/10/2012
Liczba postów : 37

Skąd : Yorkshire, UK

Humor : You must ask me?

Propozycje użytkowników Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje użytkowników   Propozycje użytkowników EmptyCzw Paź 04, 2012 8:24 pm

Nie no, masz rację, aby także poznać zdanie takich zwykłych użytkowników, jakimi my jesteśmy.

Wiesz co, masz rację. No bo na początku nie powinno być takich dużych eventów. Dlaczego? Większość ma ograniczony czas na forum i nie zawsze może być. Im jest mniej osób, to pewność eventu jest większa. Ja już przewiduję, że ten event może częściowo się nie udać. Nie żebym była jakąś pesymistką, lecz wiem to z własnego doświadczenia. Nie jest fajnie, aby czekać nawet kilka dni na odpis jednej osoby, gdyż nie było jej na forum.

Dobrze myślisz, aby zrobić takie wątki. Wprowadziłoby wiele nowych akcji, które na pewno będą plusem tutaj. Porwania, zabójstwa czy kradzieże - w sam raz dla naszych detektywów. Będą wtedy mogli wykazać się swymi umiejętnościami. A pozostali będą mogli donieść jakieś dodatkowe wskazówki, które pomogą w rozwiązaniu sprawy. [Co do porwaniem dla okupu, zgłaszam się]

Jeśli chodzi o te "gry na zamówienie", to żeby było kilka osób właśnie z uprawnieniami MG, aby mozna coś takiego zrobić. Bo jeśli będą to dwie osoby robić, to nie wiem, czy dadzą sobie radę. Dać dwóch to tych głównych MG, a np. trzech wybrać właśnie do takich zadań. Wtedy będzie można szybko i sprawnie pisać i rozwijać wątki. Tutaj następna racja się kroi, gdyż ludzie nie chcą tworzyć całej swej rodziny. Wolą stworzyć jedną osobę i poczekać, aż następna zrobi mu/jej małżonka/ę [niepotrzebne skreślić]. Taki temat powinien być obowiązkowo, gdyż bez niego nic ciekawego tutaj się dziać nie będzie.

Podsumowując,
1) Eventy tylko w kilkuosobowych grupach, max. 5 osób
2) Tzw. "Gry na zamówienie" powinno się pojawić, gdyż w ten sposób inni użytkownicy będą mogli sobie popisać ze swymi członkami rodziny, bądź z kimś innym.

Reasumując [Wiem, że jestem podła, ale nikt już tego nie zmieni u mnie.]

Dr. Watson ma rację i zgadzam się z nim w zupełności.

Podpisano

SJ
Powrót do góry Go down
John H. Watson
Unbeatable Conductor of Light
John H. Watson


Join date : 28/09/2012
Liczba postów : 78

Humor : i don't know

Propozycje użytkowników Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje użytkowników   Propozycje użytkowników EmptyCzw Paź 04, 2012 8:34 pm

Później wiadomo, takie eventy większe na te +10 osób na pewno się przydadzą. Ale głównie chciałam skupić się właśnie na takim "wbijaniu do tematu", ot dla urozmaicenia życia userom. Ja coś takiego jestem w stanie poprowadzić, chociaż potrzebowałabym kogoś do wymyślenia czegoś mega ciekawego i nieprzewidywalnego. Moje pomysły przeważnie są durne i strasznie schematyczne..'

Do takiego pisania npc od mg właśnie potrzeba paru osób... ale też chętnych na to. Nie każdy ma ochotę i pomysł aby wcielić się w daną postać. A nie chcemy psuć nikomu pisania np. z kochanką czy mamuśką, właśnie takim " dooobra, masz ten odpis, ale jest na odwal się".

Jeej, mam poparcie! <3
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Propozycje użytkowników Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje użytkowników   Propozycje użytkowników EmptyCzw Paź 04, 2012 8:38 pm

Co do tematów z NPC - może do tego stworzyć by specjalne konto?
Tzn:
- Ktoś wymyśla temat, na jaki chciałby pisać, co już opisał John, wypełnia formularzyk;
- Ktoś, kto ma pomysł na ową postać, zgłasza się i dostaje od admina hasło do owego NPC'owego konta
- Po zakończonej rozgrywce admin zmienia hasło.

Coś w tym stylu?
Powrót do góry Go down
John H. Watson
Unbeatable Conductor of Light
John H. Watson


Join date : 28/09/2012
Liczba postów : 78

Humor : i don't know

Propozycje użytkowników Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje użytkowników   Propozycje użytkowników EmptyCzw Paź 04, 2012 8:43 pm

To też jest niegłupi pomysł - chociaż nie wiem, czy takiemu prostemu użytkownikowi będzie chciało się prowadzić komuś grę. A tak to zgłoszenie do wybranego mg, mg zakłada temat/pisze już w gotowym i tyle. Chyba, że po prostu uzytkownik rzuca hasło " mam ochotę na rozmowę z kimśtam" i któryś z mg zgłasza się do prowadzenia takiej gry.

Matko, mam wrażenie że piszę strasznie chaotycznie... ._.
Powrót do góry Go down
Shinwell Jonson

Shinwell Jonson


Join date : 02/10/2012
Liczba postów : 37

Skąd : Yorkshire, UK

Humor : You must ask me?

Propozycje użytkowników Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje użytkowników   Propozycje użytkowników EmptyCzw Paź 04, 2012 8:45 pm

To na razie tak do 5, a potem może być + 10. Nic nie mam przeciwko, ale żeby wtedy lud był nadal aktywny, jak jest na czacie. [Spogląda na ruskich]. No jak chcesz, to mogę ci pomóc w wymyślaniu tematów. Mam wiele pomysłów co do nich.

To wiadomo, że nie każdy jest chętny do takiego pisania. Lecz zawsze można się spytać, kto chce i po problemie.

Teraz buziaki dla mnie ^^
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Propozycje użytkowników Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje użytkowników   Propozycje użytkowników EmptyCzw Paź 04, 2012 8:46 pm

No nie każdy może chcieć, ale... Jeśli będzie taka możliwość, to może w końcu pomyśli, czytając tematy innych "O, ja też chcę spróbować". Albo napisze nawet dlatego, że nie ma z kim pisać swą postacią. Trzeba dać szansę. Wink
Powrót do góry Go down
Shinwell Jonson

Shinwell Jonson


Join date : 02/10/2012
Liczba postów : 37

Skąd : Yorkshire, UK

Humor : You must ask me?

Propozycje użytkowników Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje użytkowników   Propozycje użytkowników EmptyCzw Paź 04, 2012 8:47 pm

No i wtedy będzie gitara w prezencie Very Happy
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Propozycje użytkowników Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje użytkowników   Propozycje użytkowników EmptyCzw Paź 04, 2012 8:49 pm

Standardowo zapominam co chcę napisać...
A jak nie znajdzie się nikt z użytkowników w przeciągu np. 24h, MG będzie się dogadywał z osobnikiem.
Powrót do góry Go down
John H. Watson
Unbeatable Conductor of Light
John H. Watson


Join date : 28/09/2012
Liczba postów : 78

Humor : i don't know

Propozycje użytkowników Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje użytkowników   Propozycje użytkowników EmptyCzw Paź 04, 2012 8:49 pm

Matt - też racja. Trzeba będzie to przemyśleć. Chyba, że po prostu liczba mg nie byłaby w żaden sposób ograniczona... bądź co bądź im więcej takich, tym lepiej.

Shinwell - to czekam na propozycje, razem coś wymyślimy. Buś buś <3
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Propozycje użytkowników Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje użytkowników   Propozycje użytkowników EmptyCzw Paź 04, 2012 8:53 pm

Głównie chodzi mi o to konto też ze względów estetycznych. Bo jakby ktoś potem szukał np. postów Sherlocka przez wyszukiwarkę, a ten miałby tam kilka(naście) wątków jako MG, to by mogło być ciężko z przekopaniem się. A tak Sherlock miałby swoje posty, ktoś tam swoje, a wszystkie NPC byłyby osobno.
Dobra, ja już milknę.
Powrót do góry Go down
Shinwell Jonson

Shinwell Jonson


Join date : 02/10/2012
Liczba postów : 37

Skąd : Yorkshire, UK

Humor : You must ask me?

Propozycje użytkowników Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje użytkowników   Propozycje użytkowników EmptyCzw Paź 04, 2012 8:55 pm

Dobrze mówisz Matt. Należy osobno kotna do tych profili zrobić i grać nimi.

John, gdy dostanę nową żarówkę, to dam ci znać na PW <3
Powrót do góry Go down
Go??
Gość




Propozycje użytkowników Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje użytkowników   Propozycje użytkowników EmptyCzw Paź 04, 2012 8:58 pm

Shinwell, chodziło mi o to, żeby WSZYSTKIE NPC były na jednym koncie, tylko admim by hasło zmieniał i podawał w razie potrzeby użytkownikom. Bo nie ma sensu zakładać miliona kont dla jednej rozgrywki. Wink
*wraca do zamykania się*
Powrót do góry Go down
John H. Watson
Unbeatable Conductor of Light
John H. Watson


Join date : 28/09/2012
Liczba postów : 78

Humor : i don't know

Propozycje użytkowników Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje użytkowników   Propozycje użytkowników EmptyCzw Paź 04, 2012 8:58 pm

Nie milknij! Zabraniam milczeć!

Wiadomo, że konto mg byłoby jedno. Dla mnie w ogóle nie jest do pomyślenia, by pisać npc'owskie posty z konta postaci. Jedno konto, mg mają do niego hasło - jest sobie temacik, gdzie wypisana jest lista z mg, osoba może wtedy sobie wybrać i dogadywać się z wybranym, bądź wrzucić info w tym temacie... i wtedy któryś mg sam decyduje się przejąć tą grę.

Bądź co bądź, szczegóły są do ustalenia. Ale wszyscy wiedzą o co chodzi xD
Powrót do góry Go down
Sherlock Holmes
Spectacularly ignorant
Sherlock Holmes


Join date : 16/09/2012
Liczba postów : 407

Skąd : Hutton le Moors, UK

Humor : So excited.

Propozycje użytkowników Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje użytkowników   Propozycje użytkowników EmptyCzw Paź 04, 2012 9:00 pm

Co do konta MG... istnieje takowe. Chciałem tylko nadmienić.
Myślałem właśnie o koncie Everymana czyli takiego ktośka na jeden wątek... tylko zastanawiałem się, czy jest on nam faktycznie potrzebny.

Co do dużych eventów - John ma bardzo dużo racji w tym. Większość ludzi tu na forum zetknęła się z tym... po raz pierwszy, mam rację? Wydaje mi się (analizując częstotliwość i długość postów) iż większa część użytkowników to nowicjusze, a więc skomplikowana mechanika bardzo dużego eventu ich przerasta. Ktoś zdecyduje się nie przyjść, ktoś tam nie będzie chciał pisać... Póki nie pojawi się dobry przynajmniej jeden przykład eventu nie ma co porywać się z motyką na słońce.
Tu masz rację. Nagłe wtargnięcie MG!NPC jest rewelacyjnym sposobem na rozpoczęcie mikro lub makroeventu. No i zachowuje się wtedy pełny realizm, prawda? W końcu dziwnym dla mnie były zapisy na event Moriarty'ego o którym nie wiadomo kompletnie nic.

Podsumowując, te pomysły są naprawdę dobre i zachowują realizm, brawo John!

Mimo to kwestię MG planowałem właśnie rozdzielić na:
-Faktycznego MG co będzie bodźcem do działania w evencie jakimś tam.
-Everymana, czyli user się nudzi. Nagle zachciało mu się pisać z kimś tam z rodziny, starym znajomym czy cholera wie co. Everyman w przeciwieństwie do MG nie ciągnąłby do eventu.

Ogółem chodzi mi o odpowiednie rozróżnienie jednego i drugiego. Wtedy jest mniejszy bałagan.

SH
Powrót do góry Go down
https://thegameison.forumpolish.com
Go??
Gość




Propozycje użytkowników Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje użytkowników   Propozycje użytkowników EmptyPon Paź 15, 2012 8:09 pm

Hmm.. to może ja coś zaproponuję. Nie wiem czy da się to zmienić, ale denerwują mnie te tematy "Global announcement" Naprawdę dałoby się do nich trafić w normalny sposób jak do każdego innego, a przez to, że wyświetlają się w każdym rozbudowanym temacie, forum mętnieje i traci na estetyce moim zdaniem.


Ostatnio zmieniony przez Amelia Lapereau dnia Pon Paź 15, 2012 8:10 pm, w całości zmieniany 1 raz (Reason for editing : zapomniałam o przecinku ;))
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Propozycje użytkowników Empty
PisanieTemat: Re: Propozycje użytkowników   Propozycje użytkowników Empty

Powrót do góry Go down
 
Propozycje użytkowników
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Propozycje zawodów

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
The game is on! :: Offtopic :: Kosz-
Skocz do: