IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Regulamin forum

Go down 
AutorWiadomość
Sherlock Holmes
Spectacularly ignorant
avatar

Join date : 16/09/2012
Liczba postów : 407

Skąd : Hutton le Moors, UK

Humor : So excited.

PisanieTemat: Regulamin forum   Sob Wrz 22, 2012 7:04 pm

1.1. Nieznajomość regulaminu nie zwalnia z nieprzestrzegania zasad. Każdy użytkownik zobowiązany jest do zachowywania się zgodnie ze spisanymi tu postanowieniami.
Jeśli ktokolwiek usilnie będzie łamał regulamin dostanie on ban na to konto i każde następne bez względu na zmienność numeru IP.
1.2. Forum zostało stworzone w oparciu o cykl książek sir. Arthura Conan Doyle’a o Sherlocku Holmesie. Również lwia część oparta jest na mini-serialu telewizyjnym „Sherlock” produkcji BBC autorstwa Stevena Moffata i Marka Gatissa. Znajomość książek i mini-serialu jest potrzebna jedynie tylko wtedy, gdy decydujecie się na postać fabularną.
1.3. Należy pamiętać, iż administracja nie jest grupą robotów, bez własnego życia i problemów i być może nie jest w stanie przesiadywać na forum większość dnia, toteż zapychanie skrzynki pocztowej – lub co gorsza, komunikatora prywatnego, jest bardzo niemile widziane.
Ważne jest też, że administracja nie jest nieomylna i ma prawo do popełniania błędów.
1.4. Zabronione jest rozpowszechnianie treści rasistowskich, zachęcających do stosowania używek, również faszystowskich.
1.5. Nie wolno obrażać użytkowników, wszczynać bezsensownych kłótni, czy przenosić spory z życia realnego na forum. Prosimy w takiej sytuacji załatwiać to prywatnie i nie obarczać administracji problemami sfery prywatnej.
a) Dotyczy to również obrażania użytkownika poprzez postać, którą gra.
b) Również tutaj możecie sobie darować idiotyczne rasistowskie żarty.
c) Na ChatBoxie (jak i całym forum) obowiązują w pełni zasady Netykiety.
1.6. Reklamowanie stron/blogów/innych for możliwe jest tylko poprzez wymianę bannerami. Nie życzymy sobie też wysyłania masowych wiadomości do użytkowników – takie czynności niosą ze sobą nieprzyjemne konsekwencje.
1.7. Użytkownik nie ma prawa pisania w kartach postaci innych. Od tego są osoby do tego upoważnione.
1.8. Wulgaryzmy poza fabułą nie są mile widziane.
1.9. Administratorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany regulaminu. O ewentualnych, użytkownicy będą powiadamiani na stronie głównej.
1.10. Nie wolno siedzieć na 'ukrytym'.


2.1. Posty mają być poprawne pod względem ortograficznym i gramatycznym.
2.2. Zabronione jest usuwanie ewentualnych adnotacji administratora z własnego postu.
2.3. Pornografia na forum jest dozwolona, jednak należy pamiętać, iż należy wtedy oznaczyć czerwoną czcionką ostrzeżenie np. „+18”.
2.4. Na forum należy pisać w trzeciej osobie liczby pojedynczej.
2.5. Zabronione jest sterowanie swym rozmówcą we własnym poście. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy w poście pojawiają się NPC (Non-Playable Character), którymi steruje autor posta.
2.6. Wiadomości, które nie odnoszą się do fabuły należy pisać mniejszą czcionką z dodatkiem skrótu OOC (Out-Of-Character). Używanie emotikon w poście jest niedozwolone.
2.7. Post powinien zawierać nie mniej niż 7 linijek. Jednorazowe niedostosowanie się do tego nie będzie karane, jednak notoryczne wysyłanie jednozdaniowych wiadomości będzie ponosiło za sobą przykre konsekwencje.
2.8. Zabronione jest „czytanie w myślach” rozmówców.
2.9. Nie wchodzi się w interakcje z osobami, których nie ma na forum.


3.1. Avatar to obrazek przedstawiający postać, którą się gra. Należy więc pamiętać, że jeżeli w karcie pisze „zielonooki brunet”, to zabronione jest posiadanie avatara z „niebieskookim blondynem”.
3.2. Wygląd postaci kanonicznej nie może ulec radykalnej zmianie – osoby prowadzące takowe są zmuszone do posiadania obrazka akurat z tą postacią, a nie „ inną, ale podobną”.
3.3. Rozmiar avatara to niezmiennie: 200 x 320 px
3.4. Avatarem nie może być obrazek w stylu semi-real bądź też mangowa grafika. Avatary są tylko z fotografiami prawdziwych ludzi.
a) Nie ma obowiązku posiadania osoby bardzo sławnej w avatarze, wtedy rezerwacja obejmuje stronę, z której pochodzi dane zdjęcie.
b) Nie można jednak za źródło uznać tylko "tumblr", "deviantART" itp. Proszę o podanie wtedy pełnego adresu z którego pochodzi dana grafika.
3.5. Administracja ma prawo poprosić użytkownika o zmianę, jeżeli wybrany avatar jest nieodpowiedni.
3.6. Jeżeli do administracji napłynie skarga o kradzieży avatara z innego forum, użytkownik jest zmuszony bezzwłocznie zmienić obrazek.


4.1. Wybierając grę postacią kanoniczną z „Sherlocka” należy pamiętać, iż niedozwolone jest zmienianie charakteru tej postaci. Takie coś będzie karane zabraniem konta. To samo tyczy się OC – jeżeli w karcie napisane jest, że postać jest „cicha i nieśmiała”, nie może nagle stać się duszą towarzystwa. Kategorycznie zabronione jest zmieniane płci postaci kanonicznej!
4.3. Tworzenie postaci idealnej – potocznie zwanej „Mary Sue” jest absolutnie zabronione. Każdy powinien posiadać zarówno zalety jak i wady.
a) Również tworzenie postaci z innych adaptacji książek Doyle’a jest zabronione. Czyli nie można posiadać np. Joan Watson z „Elementary”.
4.4. Dozwolone jest posiadanie multikont, jednak z ograniczeniem do trzech – w tym dwie kobiety i jeden facet. W razie zaniedbywania któregokolwiek z kont administracja ma prawo odebrać je.
4.5. Zabicie postaci jest możliwe tylko, gdy ofiara i napastnik wyrażą zgodę. Jednakże to nie na tym polega to forum. Samobójstwo będzie możliwe tylko wtedy, gdy dany użytkownik pragnie pozbyć się postaci, którą gra.
4.6. Mistrz Gry ma prawo bez zapowiedzi wchodzić do tematu nie-eventowego i prowadzić każdy rodzaj NPC (od członka rodziny po psychopatycznego mordercę).
Nie można wtedy zignorować jego obecności.
Mistrz Gry jest w stanie doprowadzić do śmierci postaci, jeśli nie stosuje się do jego wskazówek lub postacie ignorują jego obecność.
4.7. Na znak przeczytania regulaminu należy napisać pod kartą „The Fall is a lie.” żółtym kolorem.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://thegameison.forumpolish.com
 
Regulamin forum
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
The game is on! :: The Rules :: Regulamin forum-
Skocz do: